Ćwiczenia na ostrogę piętową

Ćwiczenia na ostrogę piętową
Ostroga piętowa, to schorzenie, które może być spotkać właściwie każdego z nas. Narażone w o wiele wyższym stopniu są przede wszystkim osoby otyłe, oraz osoby bardzo aktywne, jednak nie jest powiedziane, że tylko one mogą cierpieć na taką dolegliwość. Ostroga piętowa to schorzenie powiązane z przeciążeniem mięśni i ścięgien, które używamy podczas każdego kroku. Przez to zaczynają odkładać się złogi wapienne, które później do złudzenia przypominają właśnie ostrogę – stąd nazwa choroby. Taka ostroga może naciskać na nerwy i inne mięśnie, co jest na dłuższą metę niebezpieczne, a już a na pewno nieprzyjemne. W początkowym stadium leczenie jest bardzo łatwe i skuteczne. Najczęściej stosowane są zwyczajne leki przeciwzapalne, oraz ćwiczenia, co więc zrobić jeśli zaczynamy odczuwać ból?

Leczenie przy ostrodze piętowej

Leczenie ostrogi piętowej Warszawa w Krakowie, czy gdziekolwiek indziej zaczyna się od pójścia do lekarza – ortopedy. Lekarz może postąpić różnie, jest to w głównej mierze zależne od tego, w jakim stanie jest nasza stopa. W początkowym, dość łagodnym stadium zazwyczaj zaleca się popularne środki przeciwzapalne, oraz ćwiczenia i masaże.
W poważniejszym stadium tej choroby takie leczenie nie przyniesie zamierzonych rezultatów. W każdym stadium stosowane są leki przeciwzapalne, bo ostroga jest wywołana bezpośrednio takim stanem. Działają one też przeciwbólowo, co świetnie działa uśmierzająco, chociaż doraźnie. Inne są sposoby rehabilitacyjne. Stosuje się bardziej skomplikowane zabiegi – często z użyciem ultradźwięków czy fali uderzeniowej. Są to zabiegi nieinwazyjne i bezbolesne, a przy tym niesamowicie skuteczne przy tej dolegliwości. Wybierając właśnie takie sposoby leczenia możemy mieć pewność, że ostrogi piętowe zostaną wyleczone.

Ćwiczenia przy ostrodze piętowej

Mimo skuteczności innych metod, nie możemy zapominać o ćwiczeniach, które są najbardziej podstawową formą rehabilitacji, jednak w tym przypadku równie dobrze spisującą się. Ćwiczenia które są stosowane przy ostrodze piętowej, to głównie ćwiczenia które mają za zadanie rozciągnąć rozcięgno podeszwowe. Są nieskomplikowane, dodatkowo nie trawą zbyt długo.
Istnieje kilka technik takich ćwiczeń, niektóre z nich warto stosować nawet po wyleczeniu, profilaktycznie. Pomocne może okazać się także rozciąganie mięśni łydek. Często do ćwiczeń wykorzystuje się specjalne rolery, ale dobrze sprawdzają się także piłeczki do tenisa. Dokładne wykonywanie ćwiczeń jest bardzo ważne, dlatego też trzeba udać się chociaż na jedną konsultację z rehabilitantem, który dokładnie pokaże nam ćwiczenia i opowie o tym, jak wykonywać je poprawnie. Właściwie w każdym urazie ortopedycznym ćwiczenia to jedno z ważniejszych etapów leczenia. W przypadku ostrogi piętowej ćwiczenia rozciągające mogą okazać się pomocne… ale też niesamowicie przyjemne. Przy odrobinie wprawy przy takich ćwiczeniach można się naprawdę nieźle zrelaksować. Dzięki temu możemy łączyć przyjemne z pożytecznym.