Czy rehabilitacja pomoże przy urazie ręki?

Czy rehabilitacja pomoże przy urazie ręki?

Masz za sobą uraz ręki i zastanawiasz się, czy potrzebna Ci rehabilitacja? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Uraz ręki a rehabilitacja

Wszystkie urazy powodzą powodować obniżenie sprawności ręki. Jeśli nie chcesz, by Twoja dłoń na tym ucierpiała, koniecznie pomyśl o rehabilitacji. Powinieneś wiedzieć, że rehabilitacja warszawa żoliborz przeznaczona jest zarówno dla osób po poważnych wypadkach, jak i dla osób po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, czy lekkich urazach. O tym, czy się na nią zapiszesz, możesz zadecydować samodzielnie, lecz nic też nie stoi na przeszkodzie, by poradzić się kogoś bardziej doświadczonego, jak lekarza prowadzącego. Pamiętaj, że to on jest specjalistą i jego ocena może być dla Ciebie bardzo pomocna przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Czy rehabilitacja bywa pomocna?

Oczywiście, że tak. Niektórzy nawet po lekkich urazach ręki odczuwają boleści, dyskomfort lub mają obniżoną sprawność dłoni. Jeśli chciałbyś uniknąć tego typu sytuacji, to właśnie rehabilitacja jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście nie mówimy tutaj o byle jakich ćwiczeniach, lecz o tych prowadzonych pod okiem kogoś doświadczonego, a dokładniej mówiąc przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Jest to specjalista, który na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia dobierze odpowiedni rodzaj terapii, czy ćwiczeń. Wszystko po to, by zapewnić Ci szybki i łatwy powrót do dawnej sprawności ręki.

Gdzie na rehabilitację?

Dla wielu osób najlepszą opcja wydaje się rehabilitacja w ramach NFZ, czyli najprościej mówiąc w placówkach szpitala. Niestety ilość miejsc na rehabilitację w skali roku jest zawsze ograniczona, co oznacza, że możesz mieć bardzo niewielkie szanse na darmową rehabilitację. Całe szczęście do swojej dyspozycji masz też wiele placówek oferujących prywatną pomoc. Na rynku działają prywatne gabinety rehabilitacyjne, jak również bardziej rozbudowane ośrodki. To, gdzie się ostatecznie zgłosisz po pomoc, zależy od Twoich oczekiwań.