Leczenie zębów u najmłodszych

Pandemia koronariwusa trwa już od zeszłego roku i nadal stanowi on poważne zagrożenie dla naszego społeczeństwa. Pamiętajmy, że w grupie podwyższonego ryzyka są lekarze dentyści, szczególnie narażeni na działanie wirusa. Wiele gabinetów dentystycznych przyjmuje pacjentów, dzięki spełnieniu specjalnych wymogów bezpieczeństwa. Najmłodsi pacjenci mogą więc dalej korzystać z usług stomatologii dziecięcej. Pamiętajmy, że to właśnie dzieci mogą być dzisiaj przekazywać wirusa, ponieważ najmłodsi często przechodzą go w pełni bezobjawowo. Oznacza to między innymi, że w przypadku dzieci nie muszą występować żadne objawy charakterystyczne dla covid-u.

Właściwe zabezpieczenie wskazane

W przypadku stomatologii dla najmłodszych: https://klinikastomatologii.eu/stomatologia-dziecieca/ pomiar temperatury nie zawsze się sprawdza, toteż na ratunek dentystom przychodzi odpowiedni kombinezon ochronny oraz środki ochrony osobistej. Oczywiście zgodnie z przepisami, lekarz na czas trwania pandemii, może całkowicie odmówić przyjmowania młodych pacjentów, lub ewentualnie ograniczyć się tylko do przypadków nagłych. A więc takich, gdzie występuje ogromny ból spowodowany przez próchnicę, czy w sytuacjach gdy potrzebna jest natychmiastowa ekstrakcja zęba. Oczywiście należy pamiętać o założeniu odpowiednich rękawic ochronnych, aby nie doszło do przypadkowego zakażenia. O uszkodzenie rękawic nietrudno, stąd warto zadbać o zakup środków odpowiedniej jakości. Równie ważnym aspektem, który bywa pomijany, jest niespieszne wywinięcie kombinezonu na na lewą stronę, po zakończeniu zabiegu.

Sprawne wykonywanie obowiązków

Oczywiście warto zauważyć, że mimo wszystko kombinezon ochronny nie ogranicza ruchów lekarza. Pozwala to na swobodne poruszanie się, przez co zabiegi wykonuje się z taką samą precyzją jak i przed pandemią. Oczywiście ciągła dezynfekcja rąk czy w domu mycie całego ciała to podstawa, aby unikać ryzyka zakażenia wirusem. Jeśli uda się wdrożyć te podstawowe zasady bezpieczeństwa, to wówczas zminimalizujemy ryzyko zakażenia.