Oxybrazja – oczyszczająca moc tlenu

Oxybrazja – oczyszczająca moc tlenu

Oxybrazja to odmiana peelingu mechanicznego, który jako medium wykorzystuje tlen oraz rozproszoną sól fizjologiczną. Mieszanina ta jest pod dużym ciśnieniem wystrzeliwana ze specjalnej dyszy i uderzając w skórę złuszcza powierzchniowe warstwy naskórka. Metoda ta bywa również nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową. 

Dlaczego warto wykonać zabieg oxybrazji?

Oxybrazja, podobnie jak inne peelingi mechaniczne stymuluje produkcję elastyny i kolagenu w skórze. Ma działanie przeciwzmarszczkowe oraz przeciwstarzeniowe.  Co ważne doskonale sprawdzi się dla każdego rodzaju skóry nawet tej naczynkowej czy wrażliwej. Oxybrazja stanowi doskonałe narzędzie wspomagające walkę z łojotokiem i cellulitem.  

Zabieg oxybrazji jest bardzo przyjemny. Nie towarzyszy mu ból czy uczucie dyskomfortu. Dla osób o cerze wrażliwej czy alergicznej może stanowić alternatywę dla mikrodermabrazji diamentowej, jeśli okaże się ona dla nich nieodpowiednia. Oxybrazję, w przeciwieństwie do wielu innych zabiegów medycyny estetycznej, można wykonywać latem. 

Kilka słów na temat samego zabiegu

Oxybrazję przeprowadza się za pomocą specjalnej głowicy. Urządzenie aplikuje z niewielkiej odległości wspomnianą już zawiesinę soli fizjologicznej w tlenie i w ten sposób w bezbolesny sposób usuwa naskórek.  To jak często należy powtarzać zabieg zależy od typu skóry pacjenta i problemu z jakim boryka się on.

Przyjmuje się, że dla cery wrażliwej, naczynkowej lub suchej odpowiednia będzie częstotliwość nie większa niż raz na dwa tygodnie. Przy walce z trądzikiem, łojotokiem lub zmarszczkami oxybrazję należy powtarzać co tydzień Jeśli pacjent chce zredukować rozstępy lub cellulit ilość zabiegów można zwiększyć nawet do dwóch w tygodniu. Po uzyskaniu oczekiwanego efektu zabieg należy co jakiś czas powtarzać.

Przede wszystkim wysokie ciśnienie…

Najważniejszym parametrem urządzenia do oxybrazji jest ciśnienie z jakim podawana jest mieszanina tlenu i soli fizjologicznej. Od ciśnienia zależy skuteczność zabiegu. Najbardziej skuteczne urządzenia z dostępnych na rynku pracują w zakresie ciśnień od 6 do 10 barów. 

… ale także czysty tlen…

Tańsze urządzenia do oxybrazji pracują na tlenie z powietrza, którym oddychamy. Jego jakość może nie być najwyższa. Czysty tlen dużo lepiej oddziałuje na cerę. Najlepsze urządzenia mają więc możliwość podłączenia od obwodu butli z tlenem. Taki system doprowadzania medium pozwala również łatwiej utrzymywać wymagane ciśnienie

…i rozmiar.

Zazwyczaj urządzenia do medycyny estetycznej powinny być jak najmniejsze. Jednak nie w tym przypadku. Wynika to z faktu, że pompa generująca wymagane do pracy urządzenia ciśnienie jest dość duża. Aby urządzenie było skuteczne siłą rzeczy powinno być raczej większe niż mniejsze.

Źródło: http://medycynaplus.pl/