Czy istnieją domowe sposoby na potencję?

Rozmowa na temat seksu jest dla większości mężczyzn tematem tabu. Żarty i nabijanie się z innych są akceptowane, ale jeśli chciałbyś uzyskać koleżeńską poradę, bo masz problem z potencją, raczej nie znajdziesz chętnego do pomocy. Każdy udaje macho i nikt nigdy nie miał problemów w „tych sprawach”. A jednak wraz z wiekiem coraz częściej pojawiają się problemy. Czy istnieją domowe sposoby na radzenie sobie ze spadkiem potencji?

 

Czy istnieje ziołowy odpowiednik Viagry?

Wielu panów szuka rozwiązania swoich problemów, kupując środki zawierające sildenafil. Dzięki nim są w stanie poprawić swoje życie seksualne, jednak w wielu przypadkach substancje te mogą wywoływać różne skutki uboczne i stanowić spore ryzyko. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie sklepu, który na stronie https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido oferuje wiele naturalnych produktów, które oparte są na naturalnych wyciągach ziołowych i roślinnych. 

 

W większości przypadków surowce użyte do uzyskania tych produktów znane są od tysięcy lat i były stosowane w celu wzmacniania siły psychicznej i męskiej potencji. Wiele z nich nazywanych jest ziołową lub  naturalną Viagrą, gdyż mają bardzo wysoką skuteczność w zakresie poprawy siły i czasu trwania erekcji lub zwiększenia pożądania seksualnego.

 

Skąd biorą się zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji i odczuwania pożądania są często objawem, a nie przyczyną problemów. Erekcja jest wynikiem złożonych wieloukładowych procesów zachodzących w organizmie. Podniecenie seksualne obejmuje interakcję między penisem, systemem nerwowym, hormonami i unoszącymi się nad wszystkim emocjami. 

 

Problemy ze zdrowiem, taki jak cukrzyca lub przedłużający się stres, mogą wpływać na funkcjonowanie różnych części organizmu, powodując zaburzenia erekcji. Miażdżyca tętnic (nagromadzenie blaszek miażdżycowych w tętnicach) jest główną przyczyną zaburzeń erekcji, zwłaszcza u mężczyzn powyżej 50. roku życia. 

 

Ziołowe metody leczenia zaburzeń erekcji

Według producentów suplementów i właścicieli sklepów ze zdrową żywnością niektóre suplementy ziołowe i zdrowa żywność mogą zwiększać potencję seksualną przy mniejszej liczbie skutków ubocznych niż przepisane leki z sildenafilem. Mogą być też wyraźnie tańsze. Ziołowe metody leczenia zaburzeń erekcji mają niewiele badań klinicznych i nie ma jednolitej metody testowania ich skuteczności. Większość wyników badań w tej dziedzinie opiera się na samoocenie, która może być subiektywna i trudna do interpretacji.

 

Choć preparaty ziołowe nie są wydawane na receptę, zawsze warto porozmawiać ze swoim lekarzem przed wypróbowaniem suplementów, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z lekami, które już przyjmujesz. Wiele suplementów negatywnie oddziałuje z alkoholem, który dość często przyjmowany jest na początku zabawy zmierzającej do erotycznego finału.