Domowy peeling kawowy

Domowy peeling kawowy

Coraz częściej chcąc odpowiednio zatroszczyć się o swoje ciało, poza ćwiczeniami decydujemy się także na domowe kuracje kosmetyczne. Jedną z ciekawszych, którą możemy stosować bez żadnych przeciwwskazań jest domowy peeling kawowy. Większość z nas na co dzień pija typową kawę parzoną. Jest ona bazą do stworzenia niezwykle przydatnego kosmetyku pielęgnacyjnego. Jego działanie jest bardzo szerokie. Zaczynając od złuszczania martwego naskórka, poprzez stymulację krążenia i skuteczną walkę z cellulitem, aż po wyrównywanie kolorytu skóry, a nawet pobudzanie wzrostu włosów.
Odpowiednio wykonana mieszanka jest dostępna dla każdego i zdecydowanie warto po nią sięgać regularnie.

Aby przygotować specyfik złuszczający na ciało wystarczą 2 łyżeczki zaparzonej kawy, łyżka soli morskiej oraz oliwa. Całość mieszamy, uprzednio odsączając fusy z nadmiaru płynu  i wcieramy w wybrane partie ciała. Zabieg aby był skuteczny należy powtarzać co dwa tygodnie. Dzięki temu szybko zauważymy znaczną różnicę w ogólnej kondycji naszej skóry. Stanie się ona przede wszystkim znacznie gładsza, jędrniejsza oraz delikatniejsza w dotyku. Wersja wygładzająca takiej mieszanki składa się z 5 łyżek zaparzonej kawy, 3 łyżek cukru brązowego jak również 2 łyżek oleju kokosowego. Podobnie jak w poprzednim przypadku, także i tym razem uzyskany specyfik wcieramy w skórę, masując najlepiej okrężnymi ruchami. Oczywiście zawsze po wykonaniu takiego domowego zabiegu niezbędna jest kąpiel, aby usunąć preparat. Kurację należy powtarzać co 14 dni dla uzyskania możliwie jak najlepszych efektów. – https://www.zdrowenoni.pl/

Przygotowanie domowego peelingu na bazie kawy mielonej nie jest czasochłonne. Warto natomiast regularnie po niego sięgać, z uwagi na dobroczynne właściwości. Dzięki niemu  bowiem będziemy mogły dużo skuteczniej uporać się z niechcianą pomarańczową skórką, a także generalnie poprawić kondycję swojej skóry. Na pewno gra jest warta zachodu, tym bardziej gdy planujemy wakacje na plaży i chcemy, aby nasze ciało prezentowało się ładnie i ponętnie.