Kardiolog Warszawa. Telemedycyna

Kardiolog Warszawa. Telemedycyna.

Podczas sesji nt. „Rozwiązań telemedycznych w kardiologii” z marca 2017 roku w Katowicach eksperci podkreślali, iż telemedycyna jest to korzystne zjawisko dla pacjenta – zyskuje komfort udzielanej usługi medycznej, połączony z wygodą pozostania w domu, dla lekarza- monitoruje na bieżąco stan zdrowia swoich pacjentów, jak i płatnika świadczeń. Usługi telekardiologiczne umożliwiają zdalnie monitorować pracę serca w czasie rzeczywistym, co przekłada się na szybsze postawienie diagnozy. Telemedycyna zdobywa coraz to większe uznanie w Europie i na świecie. Najprężniej rozwijającą się dziedziną telemedycyny jest telekardiologia. W Polsce jedną z najszybciej rozwijających się usług telekardiologii jest mobileHolter.

Kardiolog Warszawa. mobileHolter- badanie w zasięgu Twojej ręki.

MobileHolter znacznie skraca czas diagnozowania stanu pacjenta, szybciej następuje włączenie leczenia wobec obecnego modelu diagnostyki, gdzie kolejki oczekujących na badanie to dominujący zjadacz czasu w życiu chorego. Dr Radosław Sierpiński z Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie podkreśla, że zdalne wielodobowe monitorowanie rytmu serca odgrywa istotną rolę w diagnostyce np. migotania przedsionków. Zapis EKG pacjenta przesyła się na serwery Centrum Monitorowania do dalszej oceny przez kardiologa.

W skali globalnejComarch Teleholter jest systemem diagnozującym pracę serca.

Poprzez nowoczesne narzędzia telemedyczne umożliwia bezpieczne zaszyfrowane przeprowadzenie i przesłanie badania holterowskiego. Wykorzystuje się go głównie w szpitalach, przychodniach, placówkach medycznych, w prywatnych praktykach lekarskich i aptekach. Jak podaje Comarch Healthcare j ponad 80 szpitali i 200 placówek ambulatoryjnych stosuje to rozwiązanie, codziennie około 30 tys. użytkowników posługuje się teleholterami. W ostatnim roku przeszło 6 tys pacjentów objętych zostało Zdalną Opieką Medyczną. TeleHolter EKG rejestruje całodobowy zapis EKG pacjenta za pomocą nowoczesnego rejestratora Comarch PMA. Jest on niewielkich rozmiarów, a dotykowy ekran zapewnia wygodę i prostotę obsługi. Dzięki wymiennym modułom zasilania (ponad 7 dni) badanie może być przeprowadzone długoterminowo, posiada wbudowany Dziennik Pacjenta pozwalający oznaczyć poziom stresu czy wysiłku fizycznego oraz podgląd sygnału EKG.

Kardiolog Warszawa Monitoring długoterminowy – zmierzch tradycyjnego Holtera? Event Holter jest małym, mobilnym urządzeniem do rejestracji sygnału EKG – sprawdzającym się przede wszystkim u pacjentów z rzadko występującymi zaburzeniami rytmu serca. Opinie kardiologów zmierzają w jednym kierunku- taka właśnie telemedyczna technologia skuteczniej wykrywa arytmie serca niż tradycyjny 24-godzinny Holter. Dr Sierpiński dodaje, iż w porównaniu z europejskim złotym standardem, jakim jest monitorowanie jednodobowe, urządzenia event Holter są lepsze. Tele-event holter wykrywa przyczyny dolegliwości praktycznie w 100%. Jednocześnie zapewnia, iż telekardiologia niebawem na trwałe stanie się standardowym postępowaniem diagnostycznym.