Na wakacjach dopadła Cię alergia? Skorzystaj z konsultacji online

Jakiekolwiek medyczne przypadłości na wyjeździe to nasz największy koszmar. Niestety pewnych rzeczy nie przewidzimy – na przykład ataku alergii. Czasami nowe miejsce powoduje, że może nas męczyć katar czy wysypka, a do naszego lekarza mamy daleko. Wtedy może nam pomóc medyk online.

Jak działa konsultacja online?

Do umówienia takiej usługi potrzebujemy tylko smartfona, tableta albo komputera. Wystarczy wejść na stronę Telemedyk. Tam znajdziemy różne rodzaje konsultacji: konsultacja z e-receptą, z e-zwolnieniem, z interpretacją wyników badań. Nas oczywiście interesuje ta pierwsza opcja. Następnie możemy wybierać spośród różnych dolegliwości: żołądkowych, skórnych, bólowych czy związanych z układem moczowym.

Po wybraniu i opłaceniu usługi często już w ciągu kilkunastu minut skontaktuje się z nami lekarz. Konsultacja może się odbyć przez telefon albo przez kamerkę. Po konsultacji otrzymamy kod e-recepty, który należy potem zrealizować w aptece. Recepta online obowiązuje oczywiście na terenie całej Polski.

Jeżeli lekarz stwierdzi, że nasze objawy nie oznaczają alergii, może zalecić nam zrobienie badań – w celu ich interpretacji również możemy skorzystać z usługi konsultacji online.

E-recepta online – jakie leki możemy uzyskać?

W zależności od tego, co nam dolega i czy już wcześniej stosowaliśmy jakieś leki na alergie, możemy otrzymać leki na zatrzymanie kataru, na zmiany skórne albo leki na alergie, które już stosowaliśmy. Oczywiście podczas konsultacji lekarz również sam oceni nasz stan po wysłuchaniu objawów i sam oceni, jakie leki mogą nam pomóc. Czasami w końcu na wyjeździe może złapać nas alergia na coś zupełnie nowego, z czym wcześniej nie mieliśmy do czynienia – nowe jedzenie czy roślinę.

E-recepta i lekarz online mogą nas uratować podczas wakacji

Medyk online i recepta, którą możemy od niego uzyskać, to rozwiązanie, które może nam pomóc na co dzień, ale również właśnie podczas wakacji czy wyjazdów służbowych. Nie musimy marnować czasu na wizyty lekarskie, szukanie pomocy medycznej w nowym mieście i martwienie się jak zdobyć receptę i potrzebne nam leki. Wystarczy nam Internet i czasami już w kilkanaście minut możemy uzyskać receptę i wykupić potrzebne nam lekarstwo.

Oczywiście leki na alergię to nie jedyne leki, jakie możemy uzyskać. To samo dotyczy leków na dolegliwości żołądkowe, przeziębienie, zapalenie dróg moczowych, a nawet antykoncepcję awaryjną. Tym sposobem niezależnie od tego, jaka sytuacja spotka nas na wakacjach – zawsze jesteśmy zabezpieczeni.