Ortopeda Warszawa Prywatnie

Chcąc umówić się na wizytę do lekarza zajmującego się wadami postawy,

należy zawęzić swoje poszukiwania do wyboru lekarza w Warszawie, a szczególnie spośród specjalizacji ortopeda warszawa. Jeśli potrzebujesz konsultacji z powodu urazu, którego doznałeś w wyniku upadku lub uderzenia, to pomoc otrzymasz na szpitalnym oddziale ratunkowym. Jeśli jednak twoje schorzenie nie wymaga nagłej pomocy, to konieczne będzie zarejestrowanie się na wizytę. Naturalnie lekarz ortopeda może przyjmować pacjentów zarówno na podstawie skierowania, ale również i prywatnie.

Ortopeda zajmuje się schorzeniami związanymi między innymi z narządami ruchu oraz stawami, ich zwyrodnieniami, ale także i wadami ich budowy. Problemy stawów mogą być związane z wiekiem pacjenta, z przebytymi wcześniej chorobami lub nawet dietą, która nie zapewnia dostatecznej ilości wszystkich witamin i minerałów, ale żeby było to potwierdzone należy wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Niekiedy bowiem pewnego rodzaju schorzenia są możliwe do skorygowania prostymi sposobami jak na przykład ćwiczenia i ostatecznie nie jest konieczne ingerowanie w organizm. Ostatecznie terapię zawsze proponuje lekarz.

Najczęstszą przyczyną wizytą u lekarza ortopedy są urazy.

Zdarzenia związane ze zwichnięciem lub złamaniami kończyn. Najbardziej narażone na tego typu urazy są dzieci, ale także sportowcy i osoby starsze, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy rośnie ryzyko poślizgnięcia się na oblodzonej powierzchni. Obecnie rozwiązania stosowane w medycynie, a szczególnie urazowej powoduje, że niektóre nawet początkowo groźne złamania są w taki sposób opatrywane, że tradycyjny gips odchodzi w niepamięć. Ortezy, bo o nich mowa, są coraz częściej stosowane także przy złamaniach ze względu na to, że zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Ortezy sprawdzają się również przy zwichnięciach. Pozwalają utrzymać odpowiedni kąt nachylenia, aby jak najbardziej odciążyć chore miejsce. Kąt nachylenia jest określany przez lekarza ortopedę, a orteza jest bezpośrednio przez założeniem odpowiednio ustawiona według zaleceń. Nie może zatem dojść do sytuacji, gdy to pacjent błędnie zastosuje się do wytycznych, nie można ryzykować bowiem pogłębieniem urazu i wadliwym zrostem uszkodzonych miejsc, co wydłuży czas powrotu do zdrowia. Mimo wszystko ortezy są częściej zalecane oraz w niektórych sytuacjach także i świadomie wybierane przez pacjentów.

Niewątpliwie jednak często w wyniku urazów, ale także i po różnego rodzaju zabiegach ortopedycznych, długotrwałym procesem, ale niezwykle pomocnym w powrocie do zdrowia jest rehabilitacja. Niekiedy to właśnie od systematyczności w ćwiczeniach i prawidłowo prowadzonej rehabilitacji zależy powodzenie całego leczenia i zniwelowania dolegliwości. Warto również dodać, że tam, gdzie to możliwe, rehabilitacja bywa często pierwszym krokiem w leczeniu, zanim zostaną wprowadzone inne, czasem także inwazyjne rozwiązania. Stosuje się ją zwłaszcza przy próbach eliminowania różnego rodzaju wad postawy, najczęściej związanych z kręgosłupem.