Poznaj podstawowe przyczyny łokcia tenisisty

Poznaj podstawowe przyczyny łokcia tenisisty

Podczas pracy przy komputerze pojawia się u ciebie ból w okolicach przegubu? W momencie ruszania nadgarstkiem zauważasz, iż w łokciu pojawia się pewien dyskomfort co za tym idzie narastający na wielu płaszczyznach ból? Wiedz zatem, że są to objawy niemal połączone z dolegliwością którą jest łokieć tenisisty, uznaną obecnie za chorobę zawodową a więc taką jaka jest efektem naszej pracy i wykonywanych w tym aspekcie czynności. W przeszłości dosyć często wspominano o niej, jako o schorzeniu które dopada wyłącznie tenisistów, prawda jest jednak zupełnie inna a mianowicie każdy kto nadwyręża przegub w łokciu, ścięgna i mięśnie się tam znajdujące, nie umożliwia ich wypoczynku czy regeneracji może się spotkać z taką chorobą. Dlatego dosyć często w przypadku ograniczania ryzyka wystąpienia tego typu dolegliwości ortopedycznej, wspomina się o profilaktyce która w tej sytuacji ma adekwatne do tego znaczenie.

Łokieć tenisisty to nie zwykłe nadwyrężenie ścięgna i mięśnia

Łokieć tenisisty, choć poprzez najważniejsze objawy może nawiązywać do zwykłego nadwyrężenia i przeciążenia ścięgien oraz mięśni, nie jest schorzeniem jakie przejdzie samo z siebie, wręcz przeciwnie. Niezbędne jest zagwarantowanie naszym mięśniom i stawom potrzeby oraz konieczności większej niż dotychczas regeneracji, zadbania o proces jaki de facto będzie temu sprzyjał. Warto zatem spojrzeć na łokieć tenisisty z perspektywy poważnej dolegliwości ortopedycznej, wymagającej leczenia opartego o szereg adekwatnych i skutecznych rozwiązań, w tym ultradźwięków jakie pobudzają poprzez fale uderzeniowe do większej regeneracji tkanki naszych ścięgien. Dodatkowo unieruchomienie ich w niektórych przypadkach, zwłaszcza wtedy gdy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (co ciekawe bazującego na naszej krwi) i odbudowy uszkodzonego ścięgna, to kolejne zagadnienie o którym w tej sytuacji należy wspomnieć.

Kiedy możemy być pewni, iż zmagamy się z dolegliwością jaką jest łokieć tenisisty?

Pewnie, że samodzielnie nigdy nie zdiagnozujemy takiego schorzenia jak łokieć tenisisty, potrzebna jest wizyta u ortopedy, przeprowadzenie badań USG oraz co najważniejsze postawienie słusznej diagnozy w początkowym etapie rozwoju łokcia tenisisty. Tylko wtedy możemy liczyć, iż w znacznie krótszym czasie uda nam się przede wszystkim wyleczyć a nawet wrócić do pewnej sprawności fizycznej. Łokieć tenisisty dopaść może nas w najmniej oczekiwanym momencie, jeżeli zatem zauważamy iż zbyt mocno przeciążamy nasz przegub łokciowy i znajdujące się w nim ścięgna, tym samym odczuwamy ból to raczej pewne jest iż przyszło nam się zmierzyć z chorobą zawodową którą jest łokieć tenisisty. Niech więc podjęcie w tym kierunku jasno określonych kroków, a przede wszystkim co zrozumiałe zjawienie się u ortopedy, będzie nie tylko czymś wskazanym lecz zagadnieniem na jakie zdecydujemy się spojrzeć z odpowiedniej do tego perspektywy. Przede wszystkim przez pryzmat działań jakich najważniejszym założeniem będzie zwalczenie łokcia tenisisty, odbudowa struktury ścięgien oraz mięśni a tym samym ich prawidłowe funkcjonowanie.