Wkładki supinujące dla dzieci

Wkładki supinujące dla dzieci

Nie da się nie zauważyć, że ciągła siedząca postawa, wynikająca z rozwoju technologii i chęci korzystania z komputerów, telewizorów czy smartfonów, jak i brak ruchu oraz zła dieta, są przyczyną tego, że nasze pociechy coraz cierpią nie tylko z powodu nieprawidłowej postawy, ale także z powodu szeregu innych poważnych problemów związanych z (między innymi) koślawością stóp. Co ciekawe, problem leży tak naprawdę po obu stronach, ponieważ nawet jeśli to dzieci są mają dolegliwość w postaci koślawości stóp, to rodzice żeby im pomóc udają się do specjalistów, którzy wtedy mówią, że dziecko ma płaskostopie i tym samym zleca odpowiednie projekty i techniki leczenia po to, aby móc tego się pozbyć. Niestety jest to błędne myślenie, gdyż wykonanie prostej analizy pod kątem rozłożenia nacisku na naszą stopę bardzo łatwo pokazuje, że wcale nie mamy styczności z płaskostopiem tylko z koślawością. Aby móc sobie z nią poradzić, powinniśmy zainwestować w rozwiązanie, jakim są wkładki ortopedyczne.

Podział wkładek

Tak naprawdę, wyróżniamy tu dwa typy tych wkładek. Pierwszy typ opiera się na swego rodzaju klinie. Jego zaletą jest to, że nie ingeruje on w sklepienie podłużne stopy dziecka, a tylko działa stymulująco na poszczególne części stopy. Typ drugi działa już na całą stopę, powodując lepsze rozlokowanie ciężaru ciała, a tym samym wyprostowanie. W efekcie, będzie to powodowało większy nacisk i niewygodne rozłożenie się stopy w bucie, ale tym samym, będzie się on skutecznie sprawdzał.

Profilaktyka w leczeniu układu ruchu

Niezwykle ważne jest, aby stosować odpowiednią profilaktykę, która pozwoli nam uchronić się przed wystąpieniem różnego rodzaju dolegliwości i ich objawów. W przypadku dzieci, które się rozwijają, bardzo ważne jest, aby zachować odpowiednią dawkę ruchu. Innymi słowy, uprawianie sportu korzystnie wpływa na rozwój i postawę naszego ciała, tylko istotne jest to, aby każdy ćwiczenie było poprawnie wykonywane. W momencie więc, gdy nie będziemy wykonywać danych ćwiczeń w sposób prawidłowy, może dojść do takich zaburzeń i tylko pogorszenia stanów chorobowych. Dlatego też, nawet jeżeli nasza pociecha niekoniecznie przepada za sportem to warto ją do tego zachęcić po to, aby pomóc poradzić sobie z tym problemem i lepiej wpłynąć na rozwój naszego układu ruchu, jak i samej postawy ciała.