Recepta na tabletki antykoncepcyjne online

Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych ważna jest regularność. Należy więc systematycznie przepisywać i wykupywać tego typu leki. Aktualnie nie ma z tym większego problemu, ponieważ można je przepisać nie tylko w przychodniach, ale też przez Internet, poprzez specjalną platformę. Na takiej platformie możemy skorzystać z porady wielu lekarzy, w tym ginekologów, którzy z powodzeniem zapiszą leki antykoncepcyjne.

 

Przepisanie recepty na tabletki antykoncepcyjne online

 

Antykoncepcja online jest bardzo prosta. Aby pozyskać taką receptę, wystarczy zaledwie kilka minut. Na specjalnej platformie musimy wyszukać zakładkę, w której znajdziemy lekarza. Ginekolog recepta online należy wybrać ze specjalnej listy, która znajduje się na platformie. Poszukiwania ułatwią nam specjalne wizytówki, na których będzie widniała informacja czy lekarz wypisuje również e-recepty. Gdy już wybierzemy specjalistę, następnie trzeba wybrać godzinę e-wizyty oraz wypełnić potrzebny formularz. Powinno się wpisać swoje dane osobowe oraz numer PESEL. Jeśli chcemy maksymalnie skrócić wizytę, możemy w formularzu dodać, że powodem, dla którego się zgłaszamy, jest przepisanie środków antykoncepcyjnych.

 

Konsultacje online

 

Kolejnym krokiem, który wykonujemy po prawidłowej rejestracji jest opłacenie e-wizyty. Odbywa się to drogą elektroniczną. Zostajemy przekierowani do specjalnej zakładki, która umożliwia opłatę. Gdy już prawidłowo opłacimy wizytę, możemy spokojnie czekać na konsultacje. Ważne jest, aby przed rozmową znać odpowiedzi na kilka istotnych pytań: jak długi czas przyjmuje się tabletki antykoncepcyjne, data pierwszej i ostatniej miesiączki, data ostatniego badania u ginekologa oraz data cytologii szyjki macicy. Są to najczęstsze informacje, o które pyta lekarz, by uzyskać antykoncepcja recepta online. Cała wizyta jest krótka i treściwa, chyba że lekarz zauważy jakieś przeciwskazania w przyjmowaniu leków.

 

Uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne

 

Konsultacja lekarska odbywa się pod linkiem, który zostaje przesłany pacjentce na adres e-mail. Gdy pacjentce zależy tylko na wypisaniu e-recepta tabletki antykoncepcyjne, cała wizyta powinna trwać maksymalnie do 15 minut. Po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim ginekolog przesyła na numer podany w formularzu kod SMS, który wraz z numerem PESEL upoważnia do odbioru e-recepty. Dane należy podać farmaceucie w aptece. Drugą opcją jest recepta wysłana na adres e-mail, która może zostać szybko zeskanowana, co ułatwi odbiór leków.