Gdzie w Warszawie wykonać USG dopplerowskie?

Gdzie w Warszawie wykonać USG dopplerowskie?

Twój lekarz skierował Cię na USG dopplerowskie, lecz nie masz zaufania do publicznej opieki zdrowia? A może po prostu szukasz dobrego i kompetentnego gabinetu, gdzie zajmą się Tobą najlepsi fachowcy? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, gdyż podpowiadamy, gdzie w stolicy warto wykonać badanie dopplerowskie.

USG dopplerowskie – co to za badanie?

Czym jest usg doppler warszawa? Co to za rodzaj badania? Z takimi pytaniami z pewnością zmagają się osoby, które do tej pory nie miały styczności z tego typu badaniami. Przede wszystkim to badanie nieinwazyjne i bezbolesne, więc nie ma powodów do strachu czy nerwów. Wykonuje się w celu oceny przepływu krwi w żyłach oraz tętnicach. USG Dopplera przeprowadza się przy pomocy aparatu ultrasonograficznego wykorzystującego efekt Dopplera. W trakcie jego trwania głowica aparatu przyłożona do ciała pacjenta wysyła falę ultradźwiękową, która przenika przez ciało, a następnie odbija się od poruszających się krwinek i powraca do głowicy. Analizując odbitą falę ultradźwiękową, można wykreślić kierunek i prędkość przepływu krwi, jak również wykryć nawet niewielkie schorzenia tętnic i żył.

USG dopplerowskie w publicznych placówkach zdrowia

Przyjęło się, że osoby ubezpieczone i odprowadzające składki, mogą skorzystać z publicznej opieki zdrowia i wykonać badanie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak, gdy przyjdzie nam się zmierzyć z rzeczywistością, już nie jest tak słodko i wcale nie jest powiedziane, kiedy dokładnie na takie badanie mamy szansę. Wszystko dlatego, że w publicznych placówkach zdrowia zawsze z niczego robi się problemy. Za duża liczba oczekujących, wadliwe maszyny, brak specjalistów to tylko nieliczne problemy, z jakimi możemy się spotkać. Oczywiście o ból głowy przy tym wcale nie trudno. Co w takim razie robić? Czekać cierpliwie w kolejce, czy może szukać innych rozwiązań? Ta decyzja już tak naprawdę pozostaje do podjęcia każdemu z nas. Warto jednak wiedzieć, że publiczne placówki zdrowia to niejedyne miejsce, gdzie można zrobić badanie dopplerowskie…

A może tak wizyta w prywatnym gabinecie?

No właśnie! Czy to nie brzmi ciekawie? USG dopplerowskie w prywatnych gabinetach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością i tak naprawdę nie powinno to nikogo dziwić, bo jak w grę wchodzi nasze zdrowie, to lepiej stawiać na profesjonalną i najlepszą opiekę medyczną. Prywatne gabinety, choć każą płacić za swoje usługi, to zapewniają dostęp do najwyższej jakości sprzętu i specjalistów. W praktyce oznacza to, że w gabinetach prywatnych wykorzystuje się dobrej jakości sprzęt, który pozwoli wykonać badanie dopplerowskie i ustalić, czy faktycznie nasze żyły lub tętnice są niedrożne, wyłapać wszelkiego typu schorzenia i jak najszybciej przejść do leczenia.

Gdzie ostatecznie zgłosić się na badanie?

Jak już wspomnieliśmy to indywidualna decyzja. Warto jednak mieć na uwadze, że chodzi tutaj o nasze zdrowie, więc zawsze lepiej postawić na sprawdzone i szybkie rozwiązania, a prywatne gabinety mogą być jedynym słusznym wyborem.