Kto potrzebuje wkładki ortopedyczne (wkładki ortopedyczne)

Kto potrzebuje wkładki ortopedyczne Warszawa

Jednym z najczęściej kupowanych produktów medycznych, są wkładki ortopedyczne. Są one stosowane w naprawdę różnych przypadkach – zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Korygują naszą postawę, zmniejszają obciążenie nóg, a w niektórych przypadkach pomagają w pozbyciu się bólu. Istnieją różne typy wkładek ortopedycznych, wszystkie z zupełnie innym przeznaczeniem. Jak wybrać te, które będą odpowiednie dla naszego problemu?

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie

To właściwie jedne z najpopularniejszych wkładek ortopedycznych. Są to tak zwane wkładki profilaktyczne, które poprawiają wygodę chodzenia u osób, które posiadają płaskostopie. W zależności od posiadanego płaskostopia stosuje się różne wkładki – z podniesieniem w różnych miejscach stopy.

Wkładki niepełne

To kolejne wkładki ortopedyczne profilaktyczne, tym razem są to wkładki stosowane przy tak zwanej ostrodze piętowej. Są to miękkie i bardzo wygodne wkładki, które zapewniają lepsze podparcie stopy, odciążają powstałą przy tym zwyrodnieniu narośl i sprawiają, że ból podczas chodzenia jest o wiele mniejszy.

Inne rodzaje wkładek ortopedycznych

Właściwie cała reszta innych wkładek ortopedycznych, to wkładki, które robione są na zamówienie, specjalnie dla poszczególnych przypadków. Bardzo często wkładki ortopedyczne są zalecane u pacjentów po operacjach różnych zwyrodnień stawów, aby odciążyć poszczególne stawy, lub sprawić, by obciążenie było wyrównane. Wkładki wykonywane na zamówienie są zawsze idealnie dopasowane do kształtu stopy, co za tym idzie, musimy też pamiętać o tym by do danej wkładki dopasowywać obuwie, a nie odwrotnie.

Dla kogo wkładki ortopedyczne
Bez dwóch zdań trzeba przyznać, że wkładki ortopedyczne to rzecz, która bardzo mocno podnosi jakość życia. Jeśli są one dobrze dobrane do naszego przypadku, lub zrobione całkowicie na zamówienie, mogą nam pomóc uśmierzyć ból przy chodzeniu. Korygują też wady postawy i pomagają walczyć z niektórymi zwyrodnieniami, lub przeciwdziałać rozwojowi ich.
Samo wykonywanie wkładek ortopedycznych na zamówienie nie jest bardzo skomplikowanym procesem dla zamawiającego. Wystarczy udać się do sklepu medycznego, który w asortymencie ma takie wkładki i jest w stanie wykonać je również na zamówienie. Podczas rozmowy z sprzedawcą z pewnością poprosi o dokładny 'odcisk’ stopy na specjalnej aparaturze, która zbada nacisk naszej stopy na podłoże. Na podstawie tego wykonywane są indywidualne wkładki ortopedyczne. Według naszych upodobań, oraz zaleceń od ortopedy, wkładki mogą być wykonane z różnych tworzyw. W niektórych przypadkach zalecane są bardzo twarde wkładki, w innych miękkie i sprężyste. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.
Jedno jest pewne, wkładki ortopedyczne to rzecz, która z pozoru może wydawać się błaha i niepotrzebna, ale w momencie, kiedy zaczynamy ich używać, odczuwamy naprawdę dużą ulgę. Jeśli tylko odczuwasz dyskomfort podczas chodzenia i wiesz, że może to mieć związek z zwyrodnieniem, bądź wadą postawy, to spróbuj udać się do specjalisty i spróbować właśnie takich wkładek.