Poznaj alternatywy do oglądania filmów w domu zamiast telewizora

Telewizor z dużym ekranem i funkcjami Smart to obecnie podstawowe wyposażenie domowego centrum rozrywki, a zarazem główny punkt w aranżacji salonu. Miłośnicy filmów nie muszą jednak ograniczać się do tego urządzenia, ponieważ istnieją dla niego różne alternatywy. Obecnie filmy oglądać można również na komputerze, smartfonie czy tablecie, jednak rozwiązania te nie oferują szczególnie efektownych wrażeń audiowizualnych. Miłośnicy dobrego kina mogą natomiast zdecydować się na projektor, który w porównaniu do standardowego odbiornika zapewnia obraz o większej przekątnej i równie wysoką jakość przy bardzo atrakcyjnej cenie.

Klasyczne telewizory

Telewizory cieszą się niesłabnącą popularnością. O ile dawniej służyły głównie do śledzenia tradycyjnego programu telewizyjnego lub oglądania filmów na VHS, DVD czy Blu-Ray, obecnie funkcjonują jako wielofunkcyjne urządzenia multimedialne. Wynika to dostępności technologii Smart TV, pozwalającej na korzystanie różnych aplikacji internetowych. Inteligentne funkcje zapewniają łatwy dostęp do platform streamingowych, obsługi głosowej czy opcji programów na żądanie, co znacząco podnosi uniwersalność i wygodę korzystania z domowej rozrywki. Okazuje się jednak, że nawet tak nowoczesny telewizor nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom prawdziwych kinomanów.

 

Alternatywa dla telewizora

Telewizory coraz częściej nie spełniają oczekiwań osób, którym zależy na wyświetlaniu bardzo dużego obrazu. W większości domów i mieszkań, ekran powyżej 75 cali okazałby się niepraktyczny i mało ustawny. W praktyce, najczęściej wybierane są modele o przekątnej 42-55 cali. Wadą tego rozwiązania jest jednak brak możliwości zwiększenia wyświetlanego obrazu. Problem ten nie występuje w przypadku projektorów, które pozwalają na łatwą regulację. Nowoczesny rzutnik może wyświetlać obraz o przekątnej nawet 100 cali lub wyższej, nie zajmując jednocześnie cennego miejsca. Wystarczy jedynie dedykowany ekran lub dostęp do białej ściany, na której wyświetlić można film. Telewizory to urządzenia stacjonarne, dlatego zwykle na stałe umieszczane są w jednym miejscu. Projektor jest natomiast sprzętem, który da się swobodnie przemieszczać. Rzutnik można bez trudu przenieść z salonu do sypialni, a nawet zabrać na zewnątrz i stworzyć samodzielne kino ogrodowe lub samochodowe.

Nowoczesne rzutniki

Nowoczesny rzutnik idealnie nadaje się zarówno do wyświetlania filmów, jak i seriali lub innych programów. Warto pamiętać, że do oglądania tradycyjnej telewizji konieczny jest wybór modelu z tunerem TV lub modułem WiFi. Dobrej jakości projektor Xiaomi lub innej znanej marki z powodzeniem spełni takie wymagania, ponieważ do jego zalet należy wielozadaniowość. Urządzenie to może działać jako uniwersalny sprzęt multimedialny, który da się wykorzystać na różne sposoby. W domowych warunkach z powodzeniem sprawdzi się do rozrywki, natomiast w pracy pomoże w organizacji spotkań biznesowych oraz wizualnej prezentacji danych. Wyświetlany obraz wymaga jedynie odpowiednio dużej przestrzeni, a także dodatkowego wyposażenia w postaci systemu audio.